3 praktické rady pre malé miestnosti

Inšpirácie, Interiér, Rady a tipy

Malé izby môžete na oko aspoň opticky zväčšiť vhodne zvolenou svetlou farbou stien, jednoduchým svetlým nábytkom a podobnými typmi, no ako docieliť ich funkčný a príjemný vzhľad? Každá miestnosť, aj tá najmenšia vo vašom príbytku, môže dobre vyzerať a ešte lepšie poslúžiť. Máme pre vás hneď 3 praktické rady, ako na malé miestnosti.

3 praktické rady pre malé miestnosti
3 praktické rady pre malé miestnosti

Umiestnenie je dôležité
Kúpili ste si bodkovanú deku a zrazu vám napadne, že v kuchyni máte rovnako bodkovaný pohár s tanierom? Výborne, ešte pridajte vázu so živými kvetmi, kôš s bielou stužkou a farebne ladené vankúše. Knihy ležia na mieste, rozmiestnené v poličkách. Pôvabná a nenútená krása.

Útlo pôsobiace predmety
Do malej izby patrí rozlohou menšie zariadenie. Kreslo bez podpery a menšia sedačka sa bez problémov zmestia do každej obývacej miestnosti. Stolík s výplňou z plexiskla uprostred, nenáročný na údržbu a čistenie ideálne zakončí úsporné zariadenie. Skúste to aj vo vašej obývačke alebo inej malej miestnosti, stačia len útlo pôsobiace predmety a vedieť, ako na to.

Knižnica nielen na knihy
Vstavaná skriňa s poličkami a dvierkami nemusí byť skladiskom iba pre knihy. Horné poličky možno obohatiť o praktické dekoračné predmety, o stupeň nižšiu poličku na knihy a skriňa s dvierkami bude praktickým pomocníkom na ostatné predmety. Biele prevedenie je to pravé orechové.

Foto: ilustračné