Len tak si sedieť vo vírivke…

Inšpirácie, Rady a tipy

Vírivka je to správne miesto na oddych, zvlášť ak sme po celom dni v práci či po náročných športových výkonoch uťahaní ako štrúdľa. Účinky hydroterapie nás vždy postavia na nohy! Pre vírivú vaňu dnes už netreba siahať hlboko do vrecka, a tak si domáci wellness môže užiť skutočne každý.

Kam s vírivou vaňou

Domček zrekonštruovaný, pozemok po rokoch konečne upravený, jednoducho si konečne zaslúžime pokochať sa tým, čo nás obklopuje a čo sme si krvopotne vybudovali. Samozrejme, môžeme si každý večer sadnúť na hojdačku a započúvať sa do spevu cvrčkov, no oveľa príjemnejšie by nám to pripadalo v teplej náruči vírivky. Vlastniť vírivú vaňu nie je luxus, stačí si pre ňu nájsť vhodné miesto. Najlepšie také, ktoré nám nezabráni užiť si ju, nech je počasie vonku akékoľvek. Niekto si umiestni vírivku do pivnice, iný si v dome vytvorí špeciálnu wellness miestnosť s voňavými sviečkami a ležadlami, ďalší nedá dopustiť na kúpanie v prírode. Čo tak pod pergolou, ktorá je z každej strany obrastená nádhernými kvetinami? Už si to predstavujete a usmievate sa? Aj vo vírivke sa budete! Rozmasírujú sa vám svaly, uvoľní sa nervové napätie, úľava sa dotkne i kĺbov či chrbtice. Všetko záleží od množstva trysiek. Podľa toho, koľko priestoru viete vírivke obetovať, a s prihliadnutím na to, koľkí si v nej budete užívať účinky hydroterapie, si viete vybrať z množstva veľkostných aj tvarových prevedení, nehovoriac o funkciách, ktorými môžu byť vírivky obdarené. Niekedy nejde len o to, nechať sa pomasírovať, ale si aj vychutnať aromaterapiu či terapiu svetlom.

Dizajn vírivky sa prispôsobí prostrediu

Vírivka môže byť výnimočná nádherným obkladom, ale aj tým, ako dokonale ladí s prostredím po zapustení do zeme, či už v interiéri, alebo v exteriéri. Panely imitujúce drevo v rôznych farebných prevedeniach sa vynikajúco prispôsobia vonkajšiemu prostrediu, a tak v našej záhrade niečo také moderné, ako je vírivka, nebude pôsobiť ako päsť na oko. V interiéri zasa skvelo pôsobia vírivé vane s dizajnom pripomínajúcim štruktúru luxusných tkanín. Vo vírivke si vieme bezpečne pustiť hudbu z mp3 prehrávača alebo sa v nej opierať o penovú opierku, ktorá je už však súčasťou doplnkovej výbavy, rovnako ako systém na dezinfekciu vody, čerpadlá a filtrácie. V prípade, že si vírivú vaňu umiestňujeme do exteriéru, nie je na škodu využiť izoláciu panelov, vďaka ktorej si príjemne teplý kúpeľ vychutnáme aj v zime. Oproti bazénu je tu teda tá výhoda, že sa kúpania nemusíme vzdať a doprajeme si ho kedykoľvek. V lete s osviežujúcou limonádou alebo s pohárom sektu, v zime so šálkou čaju alebo vareného vína. Kúpeľ vo vírivke si jednoducho zamilujete.

Text a foto: PR