Máte doma exteriérové žalúzie? Takto by ste sa mali o ne starať!

Exteriér, Inšpirácie, Rady a tipy, Stavba, Záhrada

Francúzske okná sú pre mnohých tým najkrajším, čo na svojom dome majú a celý život po nich túžia. No časom zistia, že nepotrebujú, aby sa im neustále pozerali susedia do okien a aby im počas horúcich letných dní pálilo slnko do okna. Preto si ľudia obľúbili ako riešenie exteriérové rolety, ktoré sú nie len praktické, ale aj dizajnové. Ako ich teda udržiavať v čo najlepšej kondícií? 

Máte doma exteriérové žalúzie? Takto by ste sa mali o ne starať! (Foto: pixabay.com)

Pravidelné čistenie

Pod pravidelným čistením si nemusíte predstavovať to, že budete musieť exteriérové žalúzie čistiť každý týždeň. Je to potrebné len párkrát do roka. Je to potrebné najmä na odstránenie vonkajších nečistôt, akými sú prach, uschnuté listy a iné nečistoty. Na takúto pravidelnú údržbu je najlepšie používať tlakový čistič a následne je potrebné nadbytočnú vodu poutierať. Ak máte doma horúco, pomôže klimatizácia.

Starostlivosť počas zimy

Takmer všetko, čo máte doma potrebuje počas zimného obdobia o čosi vyššiu starostlivosť ako po iné obdobia v roku. Čo sa týka exteriérových žalúzií, tak je problém hlavne v tom, že priestor vo vodiacich lištách primŕza. Preto lepšie počkať, kým sa tento ľad sám roztopí ako ho mechanicky odstraňovať. Potom by ste mali ale tieto lišty skontrolovať, či je všetko v poriadku a pripravené na ďalšie používanie. So žalúziami teda počas zimných mesiacoch moc nemanipulujte a na jar prestriekajte silikónovým sprejom ich vodiace nohy. Môžete to spraviť za rodičov, ako darček pre mamu alebo otca.