Na pekné bývanie musíte dozrieť. Platí to aj v prípade podláh

Interiér

Pekné bývanie je našou vizitkou, čo si veľmi veľa majiteľov domov a bytov dobre uvedomuje. Pokiaľ chcete svoju prestíž zlepšiť ešte viac, nezabudnite ani na detail v podobe starostlivosti o podlahu, pretože práve tá určuje celkový vzhľad vášho bývania asi najviac, všetko ostatné sú už len vhodne zvolené doplnky.

Na pekné bývanie musíte dozrieť. Platí to aj v prípade podláh
Na pekné bývanie musíte dozrieť. Platí to aj v prípade podláh (Foto: travert.sk)

Poďme na to pekne od podlahy

Ochrániť obklady a dlažby pred nepriaznivými účinkami nadmernej vlhkosti možno v niekoľkých jednoduchých krokoch. Základom je kvalitný podklad, na ktorom sa neskôr kladie spomínaný povrch. Kvalita a vzhľad novej interiérovej dlažby sa uchová oveľa dlhšie, ak nepodceníte nasledovné kroky:

  • vykonanie dobrej hydroizolácie
  • použitie vhodného lepidla
  • výber farebného tónu škrárovacej hmoty a silikónového tmelu

Ak dokážete pri pokladaní dlažby na tieto veci myslieť, určite budete s ňou spokojní aj o niekoľko rokov neskôr.

Pozor na dôležité detaily

Moderné hydroizolačné systémy využívajú vlastnosti tekutých izolačných náterov, ktoré po zaschnutí vytvoria kompaktnú izolačnú vrstvu. Pri výbere materiálov treba dbať na to, aby táto jednozložková disperzná stierka bola nielen vodotesná, ale aj trvalo pružná, nehorľavá a schopná prekryť pohyby trhlín.

Jednoducho musíte myslieť na to, že aj v interiéri môžu byť podmienky totožné s terasovou dlažbou, ktorá je krytá markízou. Teda vlhkosť vlastná exteriéru, sa dokáže vytvoriť aj na dlažbe v kuchyni a kúpeľni.

Nech je vaše rozhodnutie ovplyvnené čímkoľvek nezabudnite, že interiér a dlažba musia vytvoriť jeden celok, čo znamená, že použité materiály by mali byť navzájom zladené. Samozrejme musíte myslieť aj na vlhkosť a podmienky, ktoré budú panovať v danej miestnosti.

Text: PR