Organizovaný neporiadok podporuje tvorivé myslenie

Exteriér, Inšpirácie, Interiér, Rady a tipy, Záhrada

Hovorí sa, že „Inteligentný človek sa vyzná vo vlastnom neporiadku.“ Nechceme podnecovať k tomu, aby sa z vás stali leniví a neporiadni ľudia. Narážame na podstatnú vec – predmety usporiadané v domácnosti podľa farieb, funkčnosti alebo viditeľnosti sú veľmi dobrou vecou.

Organizovaný neporiadok podporuje tvorivé myslenie
Organizovaný neporiadok podporuje tvorivé myslenie

Strojená dokonalosť zabíja kreativitu a tvorivé myslenie

Preto sa pri zariaďovaní a premiestňovaní nábytku neriaďte iba zaužívanou schémou organizovanej prehľadnosti. Sami najlepšie viete, kde a aký predmet v kombinácii s iným predmetom uložíte. Vtedy dáte priestor tvorivej časti vášho človeka. Nech je váš domov vašou autentickou vizitkou!

Práve ako píšeme vyššie, strojená dokonalosť zabíja kreativitu a tvorivé myslenie. Skúste to vziať z opačného konca pretože aj organizovaný neporiadok podporuje tvorivé myslenie. Vy tak možno prídete na iné myšlienky. Nechajte im priestor. Samozrejme nechceme vás teraz podnecovať k tomu, aby sa z vás stali leniví a neporiadni ľudia, to istotne nie.

Aj tu však platí, že menej je niekedy viac. Nesnažte sa preto za každú cenu organizovať svoj neporiadok do prehraných podôb. Zamerajte sa napríklad na to najdôležitejšie alebo najpodstatnejšie, možno práve na rôzne predmety vašej dennej potreby. Skúste sa preto zamyslieť, ako vniesť trochu správnej organizácie pre váš neporiadok.

Foto: ilustračné