Prerábanie domova? Dá sa to aj jednoduchšie

Interiér, Rady a tipy, Stavba

Prerábanie interiéru vie potrápiť nejedného majiteľa nehnuteľnosti. Pri samotnej predstave, ako prebieha rekonštrukcia bytu alebo domu, sa mnohí vlastníci chytajú za hlavu a premietajú si katastrofický scenár prachu, prenášania nábytku, pokladania podlahy, stierkovania… Dá sa to však aj úplne inak – a jednoduchšie!

Prerábanie domova? Dá sa to aj jednoducho
Prerábanie domova? Dá sa to aj jednoduchšie

Nič nie je také strašné, akým sa javí. Niekedy postačí premiestnenie nábytku, strhnutie závesov a dodanie nových bytových doplnkov, aby náš domov získal nový šat. Aby pre vás zmena interiéru nebola taká zdĺhavá a náročná, inšpirujte sa našimi radami, ako si prácu uľahčiť. Pred zásadnou zmenou dispozície bytu skúste spraviť jednoduchšie zmeny, ako napríklad spraviť iné rozmiestnenie nábytku, premaľovanie stien, výmena závesov alebo doplnkov.

Skôr, ako sa pustíte do prerábania, pouvažujte nad zmenami, ktoré nie sú tak časovo náročné a finančne nákladne. Často dosiahnete rýchly a cenovo dostupný kompromis len malými úpravami a zmenami. Začnite so zmenou čo sa týka rozloženia nábytku, môžete pokračovať zmenou farieb, či už stien, závesov, vankúšmi na sedačke alebo posteli.

Ak chcete prerábať aj exteriér, môže byť v niektorých prípadoch potrebná elektrocentrála.

Foto: ilustračné