Trendy nábytok na rok 2019 – čo sledovať pri kúpe?

Inšpirácie, Interiér, Rady a tipy

Trendy sa objavujú nie len vo svete módy, účesov a doplnkov, ale aj v tom, aký nábytok a zariadenie si do našich príbytkov kupujeme. Patríte medzi ľudí, ktorí sledujú trendy v tejto oblasti? Ak áno, tak si určite prečítajte tento článok, dozviete sa nové veci a rozšírite si tak nové obzory.

Trendy nábytok na rok 2019
Trendy nábytok na rok 2019 (Foto: unsplash.com)

Sedačka je základ

Výber správnej sedačky je základ. Ide o pohodlie, no myslite aj na tvar, prevedenie, farbu a ďalšie vlastnosti či funkcie. Čo je najlepšie pre rok 2019 vyberá nákupná poradňa na svojich stránkach, taktiež radí s výberom v článku https://www.nakupnaporadna.sk/ako-vybrat-sedacku/ a dáva tipy čo sledovať pri jej kúpe. Za nás ako jasný trend vyzdvihujeme praktickosť, čiže odkladacie priestory v sedačke či látku, ktoré je odolná voči poliatiu či škvrnám.

Veľké postele

Veľmi obľúbeným trendom nie len tohto roku, ale už aj tých predošlých sú postele s čelom a vysokými matracmi. Nemá to len estetickú funkciu, ale aj rôzne praktické, či už to, že máte na spanie viac miesta, ale je to aj pohodlnejšie. Samozrejme si takúto posteľ nemôžete dovoliť, ak máte jednoizbový byt, no vo veľkých priestoroch sa veľká a zaujímavá posteľ stáva centrom pozornosti.

Ručne vyrábané

Či už sa jedná o nábytok alebo doplnky. Cena ručne vyrábaných kúskov do domu môže byť síce o niečo vyššia, no verte tomu, že sa vám to vráti. Nie len tým, že to bude originálny kus, ktorý nikto iný doma nemá, ale jeho životnosť bude oveľa dlhšia.

Kov a geometrické vzory

Kov sa bude objavovať momentálne veľmi často a bude sa stávať dominantou rôznych kusov nábytku. Nebude sa jednať len o kovy striebornej farby, budú to aj tmavé kovy, zlaté či namaľované na rôzne farby. Čo sa týka geometrie, trendom sú rôzne nesymetrické a zaujímavé tvary.