Vodný kameň v kúpeľni – ako sa ho zbaviť?

Interiér, Rady a tipy

Vodný kameň vo vašej kúpeľni je určite vašim nepriateľom, hlavne ak máte lesklé povrchy a sklené dvere na sprchovom kúte. Nájdete ho na batériách, obkladačkách aj po obklade na zemi. Najhoršie na tom je, že sa ho len ťažko zbavíte, no my vám dnes ukážeme pár trikov, aby vám šlo čistenie vodného kameňa o niečo ľahšie.

Vodný kameň v kúpeľni – ako sa ho zbaviť?
Vodný kameň v kúpeľni – ako sa ho zbaviť? (Foto: pixabay.com)

Vodný kameň v kachličkách

Ideálnym spôsobom ako sa zbaviť vodného kameňa v špárach medzi kachličkami bez námahy a používania chemických prípravkov je zubná pasta a stará kefka. Ideálna je bieliaca zubná pasta, pretože má silnejšie účinky a vodný kameň tak pôjde rýchlejšie dole. Naneste pastu kefkou do špár, trochu pošúchajte a nechajte pastu aspoň 5 minút pôsobiť. Potom si už len zoberte mokrú handričku a pastu šúchaním odstráňte.

Vodovodné kohútiky a sprcha

Na tieto časti kúpeľne si zavolajte dvoch najsilnejších pomocníkov z kuchyne – ocot a citrón. Zmiešajte šťavu z citróna s octom, do tejto zmesi namočte handru alebo vatu a pripevnite ich na vodovod alebo hlavicu sprchy, aby mohli na vodný kameň pôsobiť aj niekoľko hodín. Ak chcete od vodného kameňa vyčistiť napríklad dvere sprchového kúta, tak zmiešajte tieto dve kyseliny a postriekajte ich na sprchový kút. Ak sa rozhodnete pre nové, práve online nakupujete bezpečne a pohodlne. Nezabúdajte na zľavové kódy a kupóny na stránkach www.zlavove-kody.sk, vďaka ktorým ušetríte ešte viac.