Všetko je plné? Potrebujete multifunkčný nábytok

Exteriér, Inšpirácie, Interiér, Rady a tipy, Záhrada

Overený spôsob ako sa vysporiadať s malým kúskom priestoru je včleniť do neho viacúčelové predmety. Napríklad také dva otomany zastúpia funkciu odkladania rovnako dobre ako toaletný stolík s priestorom vo vnútri pre úschovu predmetov alebo postačí jeden väčší. Získate tak aj veľa nového miesta na sedenie. Toaletný stolík s nízkym regálom a voľným priestorom doplní pletený kôš.

Všetko je plné? Potrebujete multifunkčný nábytok
Všetko je plné? Potrebujete multifunkčný nábytok

Na druhej strane taká ozdobná skriňa ukryje drobné šperky, ale aj knihy. Prenosný regál s knihami poslúži dobre aj ako stôl, ak potrebujete ušetriť čo najviac priestoru a nikde inde sa nezmestí. Poličky na knihy môžu zároveň slúžiť aj na ukladanie veľa ďalších predmetov, napríklad na ovládania od televízora a satelitu, ďalej na misu s ovocím, noviny, ale aj zarámované fotografie, drobnosti z dovoleniek a rôzne ďalšie malé predmety.

Podobne môžete postupovať aj v ďalších izbách, nielen v obývacej miestnosti. Máte napríklad málo miesta na hrnce, poháre a ďalšie vybavenie kuchyne? Čo tak vymeniť klasický kuchynských stôl za kuchynský pult, ktorý je zostavený zo skriniek? Vďaka tomu získate veľa nového odkladacieho priestoru. Podobne môžete priestor ušetriť aj na záhrade, skúste sa pozrieť po sedení s odkladacím priestorom. Možností je veľa a s trochou predstavivosti to pôjde. Pre inšpiráciu a rady vhodné navštíviť predajne s nábytkom, prípadne nájdete inšpiráciu na stránkach nábytkárskych spoločností.

Foto: ilustračné