Vyberte si pohovku, s ktorou budete naozaj spokojní

Interiér

Pohovka je jedným z hlavných a väčšinou aj drahších interiérových prvkov v každom jednom dome a byte. Jedná sa o multifunkčný nábytok, ktorý má každý deň svoje zaťaženie. Výber kvalitnej, krásnej a praktickej pohovky nie je ľahká úloha. Koniec koncov by ste mali v tomto smere zhodnotiť nielen jej vzhľad a rozmery, ktoré by mali harmonicky dopĺňať interiér, ale zodpovedať by mala aj parametrom miestnosti, funkčným vlastnostiam a spoľahlivosti konštrukcie. Dobrá pohovka je …

Vyberte si pohovku, s ktorou budete naozaj spokojní
Vyberte si pohovku, s ktorou budete naozaj spokojní (Foto: sedackynamieru.sk)

Trvanlivá

Aby ste zabezpečili čo najdlhšie slúžiacu pohovku, mali by ste si vybrať model so spoľahlivým a dobre vysušeným dreveným rámom, ako aj vysokú úroveň jeho kvality spracovania. Len potom sa vám bude páčiť aj po niekoľkých rokoch, pretože si zachová svoj pôvodný vzhľad počas celej životnosti a nedeformuje sa. Kvalitné rohové sedačky sú toho skvelým príkladom.

Pohodlie je základ

Vyberte si dobrú pohovku, ktorá bude môcť byť použitá ako posteľ alebo ako miesto na odpočinok pred televízorom a komunikáciu s hosťami. Sú to všetko zásadne odlišné úlohy, no dobrý výrobca ich vie v jednom univerzálnom modeli vhodne skombinovať.

V každom prípade by však mal byť model aj pohodlný. Ak je pohovka pre vás príliš tvrdá alebo mäkká, riskujete, že sa počas jej používania stretnete s mnohými problémami, ako je bolesť chrbta a svalov.

Jednoduchá obsluha

Niektoré sedacie súpravy sú rozkladacie, alebo majú odkladací, úložný priestor na bielizeň. Ktorá z nich je lepšia pre váš osobný výber? Rozhodujete sa podľa vlastných preferencií, ale skôr, než si kúpite konkrétny model, ktorý sa vám páči, otestujte si aj jeho mechanizmus.

Funkčnosť sedacej súpravy

Dodatočná funkčnosť sa samozrejme odráža v cene, ale robí tento špecifický čalúnený nábytok pri každodennom používaní pohodlnejším. Obytné priestory sú čoraz viac špecifické a vy sa im musíte prispôsobiť. Aby to celé okrem pohodlia aj fungovalo, odporúčame vám zvoliť si sedačku v tvare U, ktorá vám ušetrí zvyšok miesta a nepohltí tak celý priestor jeden kus nábytku.

Aby bolo vaše sedenie pohodlné čo najdlhšie, vyberajte si naozaj dobre a precízne s dôrazom na detail. My sme vám už tip dali.

Text:PR