Výhody tienenia okna v ochrane pred slnkom

Interiér, Rady a tipy

Pre pohodlnú prácu a odpočinok je nevyhnutná účinná ochrana pred slnkom. Tú v dnešnej dobe zabezpečujú moderné tieniace systémy, na ktoré sa kladú vysoké požiadavky. Požiadavky na výkon a estetiku. Okrem toho poskytuje vami zvolené tienenie interiéru aj nesporné výhody pri ochrane priestorov a vecí pred slnkom. Pomáha vytvárať optimálnu klímu a ideálne osvetlenie priestoru.

Výhody tienenia okna v ochrane pred slnkom
Výhody tienenia okna v ochrane pred slnkom (Foto: profirol.sk)

Ponuka je na trhu obrovská. Výber sa rozdeľuje na vonkajšie a vnútorné tienenie a spolu s nami sa môžete pozrieť na jeho najväčšie výhody.

Screenové rolety

Pri použití vnútorného systému ochrany pred slnečným žiarením sa časť slnečného svetla dostane do miestnosti a spôsobí, že povrch mriežky sa zahreje. Teplo uvoľnené počas tohto procesu ohrieva vzduch, ktorý vstupuje do miestnosti.

Vyhnúť sa tomu môžete, ak si vyberiete vonkajšie screenové rolety. Nádherný spôsob tienenia okna, ktorý nijako nezasahuje do jeho plnohodnotného používania. V interiéri vám ostane voľný priestor na parapete a z vonku sa zaisťuje optimálne tienenie okna.

Môže za to screenová roleta zo špeciálnej látky, ktorá je redšie tkaná alebo perforovaná. Veľkým bonusom je vysoká efektivita tienenia, dokonalé súkromie a príjemná atmosféra bez ohľadu na to, ako intenzívne slnko svieti.

Vonkajšie žalúzie

Podobným typom tienenie sú aj moderné vonkajšie žalúzie. Takáto ochrana interiéru pred slnkom zastaví 60-80 % slnečných lúčov ešte pred sklom okna a vzhľadom na to, že medzi oknom a slnkom je medzera, vzduch cirkuluje bez hromadenia prebytočného tepla.

Tento efekt využijete pri vetraní, vďaka čomu môže ostať okno pootvorené, pretože vonkajšie žalúzie nezabraňujú len prenikaniu svetla a tepla, ale vám vytvoria aj dokonalú bariéru, vďaka ktorej sa cítite bezpečnejšie.

Zároveň sú vonkajšie žalúzie moderným architektonickým doplnkom každej jednej modernej nehnuteľnosti a dokonale oživia celý exteriér a fasádu budovy. Poskytujú vynikajúcu ochranu pred slnkom, sú prvkom modernej energeticky úspornej stavby, pretože si aj vďaka nim dokážete vo svojom interiéri regulovať teplotu a znižovať tak náklady na prevádzku budovy.

Takže skvelé riešenie hneď z niekoľkých dôvodov, o ktorého výhodách sa môžete veľmi jednoducho presvedčiť a my vám garantujeme, že budete spokojní.

Text:PR