Je to u vás doma málo útulné? Poradíme vám, ako vylepšiť každý domov!

Inšpirácie

Občas máme dojem, že nášmu bývaniu niečo chýba. Necítime sa v ňom pohodlne, nepáči sa nám zariadenie jednotlivých miestností a nechceme doňho pozývať ani hostí. Čo robiť? Možno iba stačí vniesť dnu malé zmeny, ktoré váš príbytok zútulnia a užívať si rozdiel, ktorý razom uvidíte aj pocítite.

Je to u vás doma málo útulné? Poradíme vám, ako vylepšiť každý domov!
(zdroj: unsplash.com)

Svetlo dokáže zázraky

Začneme kuchyňou. Nainštalujte do nej LED žiarovky s teplými tónmi, ktoré vytvoria príjemnejšiu atmosféru. Závesné svietidlá alebo osvetlenie pod skrinkou so stmievacími spínačmi vám okrem iného umožnia aj nastaviť jas podľa aktuálnych potrieb. V kuchyni sú ešte dôležité police. Zakomponujte otvorené police a vystavte na nich predmety, ktoré pre vás majú sentimentálnu hodnotu alebo dodávajú osobný nádych. Môže to byť historické riady, rastliny alebo dekoratívne nádoby naplnené korením. Pamätajte na to, že kuchyňa je miestom, kde strávite veľa času. Preto nejde iba o to, aby bola praktická, ale aj útulná, aby ste sa v nej počas akejľkovek činnosti cítili príjemne.

Kvalitné obliečky, ale aj matrac

Prejdime do obývačky. „Zmäkčite“ túto izbu napríklad prostredníctvom textúrovaných kobercov a mäkkých prikrývok. Vrstvenie textílií vám pomôže vytvoriť útulné a teplé prostredie, ktoré podporuje relax. Vytvorte si aj útulný čitateľský kútik s pohodlným kreslom alebo vankúšom, stolíkom na knihy či lampou na čítanie. Takýto vyhradený priestor priam pozýva k odpočinku pri dobrej knihe a pôsobí maximálne útulne. Spálňa nie je o nič menej dôležitým miestom. Investujte do kvalitných posteľných obliečok s pohodlnými prestieradlami, mäkkou perinou a množstvom vankúšov, ale nezabudnite ani na kvalitný matrac. Ten síce nie je na prvý pohľad vidno, zato vám pocit utúlnosti poskytne počas noci. Dôležitá je aj jeho pravidelná údržba, aby ste okrem útulnosti mohli mať aj pocit hygienickosti. Poradíme vám aj to, ako na čistenie matraca.

Predsieň nie je len prechodnou miestnosťou

Nainštalujte si do spálne stmievače alebo použite nočné lampy s nastaviteľným jasom. Táto možnosť prispôsobiť si osvetlenie podľa nálady prispeje k vášmu pokojnému prostrediu na spanie. Aj predsieň by mala vykazovať určité prvky útulnosti – je to predsa miestnosť, ktorá urobí prvý dojem na vašich návštevníkov. Nekupujte preto rohožku len tak bez rozmyslu. Vyberte nejakú efektnú, ktorá doslova víta hostí. Nielenže dodá útulný nádych, ale taktiež pomôže zabrániť tomu, aby sa dnu dostávali nečistoty a špina. Do vstupnej miestnosti umiestnite aj malú lavičku alebo sadu háčikov na jednoduché odkladanie topánok, tašiek a búnd. Takéto funkčné sedenie poskytuje pohodlný priestor na prípravu a tiež organizuje vstupný priestor. Chýba vám niečo ďalšie na zútulnenie priestoru v interiéri, alebo aj exteriéri? Využite naše kupóny z kategórie dom a záhrada a nakupujte výhodne a lacno!