Keď domácnosť inteligentne slúži…

Inšpirácie

Koľko toho máme denne na mysli? Mnohí si píšu zoznamy, aby sa mohli odškrtávaním úloh upokojiť, že majú situáciu pod kontrolou. V inteligentnom domove na niektoré druhy činností nikdy nebudete odkázaní sami na seba.

Keď domácnosť inteligentne slúži...
Keď domácnosť inteligentne slúži… (zdroj: komerčný článok)

Inteligentné spotrebiče vás upokoja

Zhasnúť svetlo v pivnici, zamknúť dvere, zatvoriť okná… A úplne najhoršie tieto povinnosti padnú, ak sa práve pohodlne usadíme a konečne aspoň na chvíľu máme možnosť relaxovať. Kto sa obetuje a pôjde niečo vypnúť/zhasnúť/skontrolovať? Tieto misie sú často nesplniteľné, pretože naša pohodlnosť vyhráva. Výčitky svedomia sú však zbytočné, ak využívate služby inteligentnej domácnosti. Systém je veľmi jednoduchý. Aj bez nutnosti stavebných zásahov do nehnuteľnosti si môžete dopriať presne toľko prvkov inteligentnej domácnosti, aké práve potrebujete. Stačí vám riadiaca jednotka, pripojenie na internet a inteligentné spotrebiče, ktoré sú s riadiacou jednotkou spárovateľné. Potom už len nazrieť do aplikácie vo smartfóne a všetko ovládate jediným kliknutím prsta. Sú to vymoženosti modernej doby, na ktoré sa veľmi ľahko zvyká, preto sa čoskoro môže stať, že sa z vašej domácnosti stane doslova centrum inteligentných technológií, ktorým ohúrite každého jedného hosťa.

V inteligentnom domove je relax reálny

Len tak si ležať, zabalený v deke, počúvať obľúbenú hudbu… Ale načo tá deka? V inteligentnej domácnosti sa predsa dá ovládať aj vykurovanie či klimatizácia prostredníctvom smartfónu, a nielen keď ste doma, ale aj na ceste domov či posledné minúty v práci. Môžete si vyvetrať, keď ste práve na dovolenke, sledovať, kto zazvoní pri vašich dverách, kontrolovať stav energií, budete informovaní o úniku vody alebo plynu, príp. o nepozvanej návšteve, ktorá vám miesto darčeka naopak čosi z domu odnesie. Je to tak, stačí neobvyklá udalosť a vaša inteligentná domácnosť vás o tom informuje správou. A tak si nevychutnáte len telesný relax, ale aj duševnú pohodu, pretože všetko so všetkým súvisí. Len keď vieme, že je o nás dobre postarané a všetko sa deje, ako má, staneme sa vyrovnanými bytosťami, aj keď si občas pomáhame zápisníkmi. To nikto nemusí vedieť a vaša inteligentná domácnosť zatiaľ rozprávať nevie…

Komerčný článok