Zariaďovanie detskej izby – čo si vaše deti v izbe jednoznačne obľúbia?

Inšpirácie, Interiér, Rady a tipy

Zariaďovať izbu pre deti je niekedy naozaj náročné. Predsa len vyrastú veľmi rýchlo a ich vkus na rôzne veci sa rýchlo mení. Často sa stáva, že rodičia zariadia izbu príliš detsky a potom sa im ju nechce prerábať, takže musí tínedžer vyrastať v izbe plnej mackov a motýlikov. V súčasnosti je trendom zariaďovať izbu neutrálnejšie, no s prvkami, ktoré budú stále pripomínať detskú izbu. Ktoré detaily by ste aj vy mali zahrnúť do detskej izby vášho potomka?

Zariaďovanie detskej izby – čo si vaše deti v izbe jednoznačne obľúbia? (Foto: pixabay.com)

Tapety

Tapety sa dajú jednoducho nalepiť a aj jednoducho dať dole (ak máte dostatok trpezlivosti). Výber záleží podľa vášho vkusu, no odporúčame vám vyberať jednoduché, no zároveň veselé vzory. Môžu to byť bodky, čiarky, krúžky, ale pokojne aj ich obľúbené rozprávkové postavy alebo superhrdinovia. Sú aj také druhy tapiet, ktoré fungujú ako tabuľa a vaše deti budú môcť kresliť po stenách bez toho, aby ste sa báli, že už to neumyjete.

Detské koberce

Ani si neviete predstaviť, aká môže byť s kobercom zábava. Hlavne s tým klasickým detským kobercom, na ktorom sú nakreslené domčeky a cesty. V detskej izbe je vždy skvelé skombinovať estetické s užitočným, a teda zaobstarať si tam doplnky, ktoré budú slúžiť aj na hranie. Navyše nebude vašim deťom zima na nohy, čo je určite ďalšie plus.

Zariaďovanie detskej izby – čo si vaše deti v izbe jednoznačne obľúbia? (Foto: unsplash.com)

Veselé záclony

Záclony sú neoddeliteľnou súčasťou každej miestnosti v dome, hlavne ak máte v blízkosti okná zvedavých susedov alebo máte dom hneď pri hlavnej ceste. Čo ak by ste spravili zo záclon rovnako zábavný a kreatívny prvok v detskej izbe, ktorý tam bude pekne zapadať a zároveň bude praktický? Nájdete ich v rôznych vzoroch, farebných prevedeniach aj dĺžkach. Stačí si už len vybrať podľa toho, do akého štýlu a farieb detskú izbu zariaďujete. 

Obrázky

Ak už je vaše dieťa väčšie, určite sa vám stalo, že sa vám prišlo pochváliť s umeleckými dielami, ktoré vytvorilo doma alebo v škôlke. Namiesto toho, aby ste si ich odkladali do skrine alebo pivnice ich môžete použiť ako dekorácie do detskej izby. Veď čo môže deti motivovať viac, ako keď každý deň vidia svoj pokrok v podobe kreslenia a vidia u vás, že ste na ich snahu hrdí?

Text: PR