Z čoho si vyrobiť vertikálnu záhradu na balkóne alebo vo dvore?

Exteriér, Inšpirácie, Interiér, Rady a tipy, Záhrada

Ak nemáte dosť miesta na záhrade alebo si chcete vytvoriť niečo zelené na balkóne, tak máme pre vás tip – vytvorte si vertikálnu záhradu! Čo je vertikálna záhrada, aké sú jej výhody a z čoho si ju môžete vyrobiť? Všetky tieto informácie sa dočítate v ďalších riadkoch.

Z čoho si vyrobiť vertikálnu záhradu na balkóne alebo vo dvore? (Foto: unsplash.com)

Čo je vertikálna záhrada a aké sú jej výhody

Počuli ste už o vertikálnej záhrade? Jej názov už hovorí sám za seba. Je to záhrada, ktorá sa nenachádza na zemi, ale je postavená vertikálne. Rastliny v nej sú v kvetináčoch a je vhodná ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Jej výhodami sú hlavne šetrenie miesta, keďže je zvyčajne pri stene a tým pádom sa zmestí na menší balkón aj do miestnosti akejkoľvek veľkosti. Plusom je to, že si do nej môžete zasadiť bylinky, kvety aj zelené rastliny. Je to skvelý doplnok a ak si ju umiestnite na balkóna alebo terasu, tak vás ochráni pred slnkom.

Z čoho vyrobiť vertikálnu záhradu?

Je viacero možností, na čo upevniť alebo kam uložiť všetky rastliny, ktoré vo svojej vertikálnej záhrade chcete mať. Jednou z možností sú palety. Nezáleží na jej rozmeroch, stačí, že sa zmestí tam, kam chcete mať svoju vertikálnu záhradu. Môžete ju namaľovať, ale hodí sa aj v surovom stave. Upevnite ju na stenu a do medzier vložte rastliny v kvetináčoch. Všetko potrebné kúpite aj online, pozrite na stránky www.promokod.sk a ešte aj ušetríte!

Využiť môžete aj staré PET fľaše, ktoré rozrežete napoly a do jednej z častí zasadíte rastliny. Keď to bude pripravené, tak už ich len zavesíte k stene a máte hotovo. Rastliny sa dajú zasadiť aj do odkvapu alebo na rebrík. Podobne kreatívne môžete postupovať aj keď ide o zavlažovanie alebo zabezpečenie, prípadne kamerové systémy už nechať na odborníkov.