Aj vaše police si zaslúžia stajling – alebo ako si to doma usporiadať štýlovo a prehľadne

Interiér

Máte takmer v každej izbe úložný priestor aj na stene a neviete, čo naňho dať? Chceli by ste spestriť miestnosti, v ktorých ste už dlho ničím nepohli a neviete, ako na to? Poradíme vám, čo a ako nastajlovať na police tak, aby to u vás pôsobilo ako u profi bytového dizajnéra!

Aj vaše police si zaslúžia stajling – alebo ako si to doma usporiadať štýlovo a prehľadne
(zdroj: unsplash.com)

Ak nie ste domáci kutil

Suveníry sú vždy vďačným predmetom na uloženie na policu, pretože v sebe obvykle skrývajú vaše spomienky na príjemné a výnimočné chvíle. Či už ste si z dovolenky priniesli knihu, mušľu, sošku alebo akýkoľvek iný predmet, položte ich na policu pokojne aj viacero. Môžu byť uložené na striedačku, prípadne metódou od najmenšieho po najväčší. Nechcete vŕtať do steny? Máte predsa police! Obrazy, fotografie či plagáty v ráme sa na nich skvele hodia. Tiež ich môžete poukladať viac na jednom mieste, alebo vybrať jeden dominantný, ku ktorému doladíte iné predmety.

Knihy sú must have

Ak patríte k vášnivým zberateľom, prečo nezbierať napríklad rôznu keramiku v pestrej palete farieb? Nájdite si takú, ktorá najviac vyhovuje vášmu štýlu. Vázy môžete kombinovať napríklad aj s plagátmi v rámoch, dbajte však, aby spolu farebne ladili. Kto by nemal na polici aspoň jednu knihu – jednoducho tam patrí. Hrajte sa s variabilitou a pestrosťou obálok, pokojne opäť v kombinácii s vázami, miskami či inými keramickými predmetmi. Ukladať ich môžete vertikálne aj horizontálne, podľa nálady, žánrov alebo napríklad ročného obdobia.

Dajte si na policu hlavu

Akýkoľvek priestor určite oživíte izbovými rastlinami. Zeleň dodá navyše život aj ostatným predmetom, ktoré máte už vystavené. Sezónne stajlovanie je najlepšie – obľúbenú izbovú rastlinku vymeňte na Vianoce za čečinu alebo vianočnú ružu a vaša polica bude ako z módneho katalógu. Kto by nemal doma aspoň jednu sošku! V súčasnosti je to naozaj štýlový dekoračný predmet, letia hlavne „hlavy“, ktoré v kombinácii s akýmkoľvek vyššie spomínaným predmetom dodajú miestnosti, kde sa na polici nachádzajú, osobitý feeling.