Ako si poradiť s vianočným upratovaním? 3 tipy na efektívne upratovanie

Interiér, Rady a tipy

Vianoce sa nám pomaličky blížia, takže sa máme na čo tešiť. Niektorí si ale s Vianocami spájajú stres, veľa práce a upratovanie celého domu od hora na dol. Samozrejme, je super upratať celý dom a na sviatky byť v čistom. Neochudobnite sa o radosť z Vianoc na úkor povinností. Poradíme vám, ako si poradiť s vianočným upratovaním efektívnejšie a ušetriť si tak množstvo času.

Ako si poradiť s vianočným upratovaním? 3 tipy na efektívne upratovanie (Foto: unsplash.com)

Začnite postupne

Nenechávajte si všetko na poslednú chvíľu. To je tá najväčšia rada, ktorú vám môžeme dať. Nie len že budete mať toho tesne pred Vianocami veľa, ale zbytočne budete mať stres a budete nervózni. Keď už budú všetci doma, na vianočných prázdninách, tak sa vám bude upratovať o niečo ťažšie. Pokojne začnite už na začiatku decembra, pekne postupne. Môžete postupovať po miestnostiach alebo po určitých okruhoch – poutierate prach, všetko si poperiete, vytriedite a urovnáte.

Pustite sa aj do triedenia

A keď už spomíname to triedenie, je dobré sa pustiť aj do toho. Po Vianociach budete mať o niekoľko vecí viac, takže si treba pripraviť miesto. Prejdite si oblečenie, špajzu, pivnicu, detské izby či iné miesta, kde odkladáte množstvo vecí. Ak vytriedite veci, ktoré sa dajú ešte použiť, podarujte ich priateľom alebo na charitu. Ostatné poriadne zrecyklujte. 

Zapojte celú rodinu

Aj keď je upratovanie povinnosťou, prečo si z toho nespraviť zábavu? Zapnite si k tomu hudbu, zmobilizujte celú rodinu a pustite sa do toho! Nezáleží na tom, že niekde zostane menší fľak alebo vaše deti si dokonale neupracú skrine. Skôr ide o to, že strávite predvianočný čas spolu a zároveň ich naučíte, že by mal byť na sviatky dom uprataný. Keď dokončíte prácu, spolu si sadnete k vianočným rozprávkam a za odmenu si dajte vianočné pečivo.