Ako vám inteligentná domácnosť ušetrí peniaze

Inšpirácie, Interiér, Rady a tipy

Technológie nám v súčasnosti uľahčujú život v rôznych oblastiach a životných situáciách. Už dávno to nie je len o smarfónoch, inteligentnú môžete mať celú domácnosť. Čo tento pojem vlastne znamená? Väčšinu úkonov v inteligentnej domácností robia namiesto ľudí zabudované technológie, ktoré ovládate svojím telefónom. Napríklad môžete vypínať rôzne spotrebiče, zabezpečíte dvere alebo zhasnete svetlá. Aké sú výhody inteligentnej domácnosti a ako dokáže ušetriť peniaze?

Ako vám inteligentná domácnosť ušetrí peniaze (Foto: unsplash.com)

Čo všetko môžete ovládať?

Čím viac vecí môžete pomocou inteligentnej domácnosti ovládať, tým je to, samozrejme, výhodnejšie. Jej hlavnou úlohou je zabezpečiť chod domácnosti tak, aby ste ušetrili čo najviac pri nákladoch za prevádzku. Tým pádom sa prepája so žalúziami, osvetlením, vykurovaním, elektrickými spotrebičmi, ohrevom vody alebo bezpečnostným systémom. Ľudia sa tejto technológií ešte dosť vyhýbajú a majú obavy z jej používania, hlavne staršie vekové kategórie. Nie je sa čoho báť – ovládanie je jednoduché, rýchle a intuitívne.

Aké sú najväčšie výhody smarthome?

Čomu sa venuje tento článok a je to aj najväčšia výhoda inteligentnej domácnosti je šetrenie financií. Znížia sa vám účty hlavne za elektrinu a kúrenie. S tým sa spája aj vyššia bezpečnosť a komfort, čo je výhodou hlavne u väčších domácností. Všetky tieto tri faktory sú na vysokej úrovni. Toto riešenie je bezdrôtové, takže netreba ťahať cez všetky miestnosti káble a ničiť steny.

Ako sme spomínali už v predošlej časti, tak veľkou výhodou je aj intuitívnosť. Aplikáciu máte v telefóne, ktorý je neustále po ruke. Nech budete potrebovať čokoľvek zapnúť, vypnúť alebo zmeniť, tak sa preklikáte cez jednoduché ikony. Domácnosť budete mať pod kontrolou a nebudete sa musieť vracať skontrolovať vypnutú žehličku, pec, zhasnuté svetlá alebo zamknuté dvere.