Ako oživiť prázdne steny v obývačke

Inšpirácie, Interiér, Rady a tipy

Zdá sa vám, že steny vo vašej obývačke sú akési prázdne, alebo iba potrebujete zmenu? Na oživenie sú skvelé obrazy, tapety, nálepky alebo maľby. Aký obraz alebo dekorácia sa ale najlepšie hodí do obývačky na spestrenie a vytvorenie príjemnej atmosféry?

Ako oživiť prázdne steny v obývačke
Ako oživiť prázdne steny v obývačke (Foto: unsplash.com)

Farebné tapety a obrazy

Ak chcete zaplniť alebo oživiť prázdne a fádne steny najjednoduchším riešením je pestrá tapeta alebo moderné obrazy. Farebná tapeta s veľkými vzormi je na zaplnenie miesta ako stvorená a nepotrebujete ani žiaden nábytok či poličky. Keď sa rozhodnete pre výraznú tapetu, ostatné steny by mali zostať jednofarebné.

Nudnú stenu osvieži obraz alebo fotografia. Steny môžete vyzdobiť viacerými malými obrázkami, ktoré môžu tvoriť jeden celok alebo sú v rovnakom štýle, alebo jedným veľkým. Populárne sú aj nadrozmerné fotografie alebo fotoobrazy na plátne a taktiež nálepky na stenu.

Obklady

Fádne steny sa dajú vylepšiť aj štýlovým obkladom. Navodiť príjemnú hrejivú atmosféru dokáže drevený obklad. Prírodné materiály nikdy nevyjdú z módy a do domácností jednoducho patria. Či už si zvolíte prírodnú farbu dreva alebo ho nafarbíte je iba na vás.

Pokiaľ uprednostňujete skôr moderné riešenia a materiály inšpiráciou vám môžu byť 3D obklady na stenu. Plastické obklady ale treba využívať s mierov, aby miestnosť napokon nepôsobila gýčovo. Aj v tom prípade platí, že postačí 3D obkladom obložiť jednu stenu.

Polica, regál, knižnica

Vyplniť prázdny priestor sa dá aj prakticky, napríklad knižnicou cez celú stenu, ktorú ocení každý milovník kníh. Ak je to vás príliš postačí aj regál na knihy alebo dekorácie. Regál môžete nahradiť aj vysokou vitrínou a veľmi efektné sú aj LED dosvietené sklenené poličky vitríny. Oživiť prázdne steny môžete aj policou alebo policovým systémom, na ktorý môžete uložiť obľúbené dekorácie, sviečky, kvety a podobne. Vyskúšajte.

Text: PR