Ako získať originálny domov vďaka antikvariátom a starožitníctvam

Exteriér, Inšpirácie, Interiér, Záhrada

Antikvariáty ponúkajú rôzny starožitný tovar, ktorý dokáže dotvoriť atmosféru domova na nepoznanie. Sú to hlavne použité knihy, ale aj grafiky, mapy, pohľadnice a noviny. Niektoré antikvariáty sú prevádzkované spolu so starožitníctvom a tak v nich nájdete ešte viac zaujímavých kúskov.

Ako získať originálny domov vďaka antikvariátom a starožitníctvam
Ako získať originálny domov vďaka antikvariátom a starožitníctvam

Jedinečnosť a originálnosť

Skúste niekoľko antikvariátov navštíviť, či v nich nájdete kúsky, ktoré by oživili a dodali kúsok originality a jedinečnosti aj vášmu domovu. Nech sa už jedná o kolekciu kníh, staré kukučkové hodiny na stenu alebo starožitné rámy pre umenie, ktoré by nemalo chýbať v žiadnom príbytku. Získajte originálne kúsky aj pre váš domov, často ich nájdete za zlomok pôvodnej ceny.

Až 300 antikvariátov má Praha

Zaujímavým tipom, čo sa týka antikvariátov je Praha, totižto v Českej republike je 150 až 300 obchodov, ktoré spĺňajú definíciu antikvariátu. Avšak viac ako 50 takýchto prevádzok je práve v Prahe. Je to tak pre vás možno rovno zároveň výborný tip, kam si spraviť najbližší výlet za zaujímavými a unikátnymi kúskami pre váš príbytok.

Niektoré originálne kúsky sa môžu cenovo vyšplhať do vysokých cien. Celkovo viaceré kúsky na cene do budúcna len stúpajú. Myslite vopred a na dostatočnú prevenciu. Poistenie domu je najmä v tomto prípade dobrým riešením.

Foto: ilustračné