Malé izby? Potrebujete svetlý nábytok a jednoduché línie

Exteriér, Inšpirácie, Interiér, Rady a tipy, Záhrada

Presťahujete sa do cudzieho mesta za prácou. Aby ste skresali životné náklady, rozhodnete sa ísť do podnájmu s menšou rozlohou bytu. Raz za čas pozvete priateľov, aby vás navštívili a strávili ste s nimi príjemný čas vo vašom novom domove. Chcete, aby váš útulný byt nepôsobil taký malý, aký je v skutočnosti. S našimi radami svoj cieľ dosiahnete na počkanie!

Malé izby? Potrebujete svetlý nábytok a jednoduché línie
Malé izby? Potrebujete svetlý nábytok a jednoduché línie

Prvé, po čom by ste sa mali obzerať a zaobstarať, je práve nábytok. Ako však na jeho výber, vzhľad a farby? Dajte prednosť svetlým farbám a predmetom s nožičkami. Svetlé farby na pohľad zväčšia miestnosť a nožičky na sedačkách a stole pritiahnu pozornosť na podlahu. Izba bude pôsobiť otvoreným priestorom, ktorý neruší pohľad.

Konferenčný stolík zo skla a kovu so sklenenými nádobami na vrchu rozdelia zrakovú pozornosť medzi viaceré objekty a nabudia dojem väčšieho priestoru. Zariadenie s tmavou farbou umocňuje malú kapacitu miestnosti. Je čas popustiť uzdu fantázii a vybrať si stôl so vzorom, ktorý oživí celú miestnosť. Najlepšie v tónoch zvoleného nábytku. Svetlé farby a jednoduché línie vedia rovnako pomôcť aj tmavým a menším záhradám.

Foto: ilustračné