Užite si pokojné a ničím nerušené pohodlie v tieni moderných roliet

Rady a tipy

Základná požiadavka zariadenia každého jedného interiéru je, aby bol pre konkrétnych obyvateľov príjemný a spĺňal viaceré požiadavky. Nejde len o funkčnosť, ale aj estetiku, ktorú vnímame jednotlivými zmyslami, najmä zrakom. O takéto pohodlie sa stará množstvo doplnkov. Veľmi veľký význam však majú a v našom živote zohrávajú dôležitú úlohu aj vybavenia okien.

Mnohé z nich sú dnes veľké, vďaka čomu dokonale presvetlia interiér a jednoducho ovládateľné, čím sa zasa zvyšuje ich funkčnosť.

Ani tie najkrajšie a najväčšie okná vám však nedokážu zaistiť potrebný komfort, ak na nich nemáte vhodne zvolené tienenie a ochranu pred hmyzom. Poďte si ho spolu s nami teraz vybrať.

Nebojte sa vyskúšať rolety

Mnohé z nich dnes na svoju inštaláciu nepotrebujú žiadne špeciálne náradie, čo znamená, že všetko zvládnete aj sami. Pred výberom si ale premerajte šírku aj výšku okien a premyslite si typ upevnenia.

Spolu s kúpou novej rolety nezabudnite ani na farebné ladenie. Môžete si vybrať kontrastnú látku alebo totožnú s niektorým z doplnkov v interiéri. Pokiaľ máte čisté biele steny, bude výber jednoduchší. Ak ste si zvolili pestrejšie farby, roletu vyberajte neutrálnejších tónov.

Nezabudnite na siete proti hmyzu

Napriek tomu, že ich celoročne na oknách možno nevyužijete, v lete budete zanedbaný a niekoľkokrát odkladaný výber ľutovať. Teraz v zime môžete využiť mnohé akcie a docieliť tiež to, aby ste s prvým jarným alebo letným vánkom neprivítali aj množstvo nepríjemného a vtieravého hmyzu.

Aj tu platí zásada správneho merania všetkých dôležitých rozmerov okna a výber vhodného materiálu. V opačnom prípade vám môže aj malý detail alebo nezrovnalosť spôsobiť komplikáciu a znemožniť umiestnenie pevnej siete proti hmyzu na okno. Nezabudnite tiež na to, že výber siete môže ovplyvniť aj intenzitu prenikania svetla do interiéru, preto dbajte na každý jeden detail svojej voľby.

Text: PR, foto: unsplash.com