Ako na modernú kuchyňu? Jednoduchosť je nadčasová

Inšpirácie, Interiér, Rady a tipy

Ak ste sa rozhodli prerábať kuchyňu, určite je vašou podmienkou to, aby bol výsledok moderný a zároveň nadčasový. Moderná kuchyňa sa zakladá hlavne na jednoduchosti, elegancií, neutrálnych farbách a materiáloch, ktoré sú kvalitné a vydržia. To je základom, ostatné veci si môžete doladiť podľa vlastného vkusu. 

Ako na modernú kuchyňu?
Ako na modernú kuchyňu? (Foto: unsplash.com)

Ako sme už spomenuli vyššie, základom modernej a nadčasovej kuchyne je jednoduchosť, ktorá sa viaže na všetky aspekty. Či už sa jedná o farby alebo tvary, jednoduchosť je nadčasová. Čo sa týka farieb, najlepšie sú práve tie neutrálne. Sivá, biela, čierna, svetlo alebo tmavo hnedá. Materiály, ktoré pôsobia moderne by mali mať matný povrch a kombinovať môžete napríklad čierne vybavenie spolu s drevom alebo nerez a drevo.

Dobrou radou je plánovanie. Môžete navštíviť špecializované štúdio, osloviť architekta, dizajnéra alebo sa pokúsiť navrhnúť vlastné riešenia. Všetko aj do tých najmenších detailov a súčastí. Osvedčený je 2D CAD.

Ak chcete do svojej kuchyne moderné doplnky, ide hlavne o rastliny a detaily, ktoré budú plniť aj praktickú funkciu. Napríklad štýlová kanvica, stojan na nože alebo sviečky. Ozvláštniť svoju kuchyňu môžete tiež vďaka podsvieteniu, ktorého farby môžete meniť podľa nálady, prípadne zaujímavý obklad medzi kuchynskou linkou a poličkami. Možností je naozaj veľa, preto záleží len na vás a tiež na štýle, v ktorom máte zvyšok domu.