Oživte miestnosť zmenou rozmiestnenia nábytku

Inšpirácie, Interiér, Rady a tipy

Zásadná zmena sa niekedy odrazí v malých krokoch. Ak potrebujú miestnosti oživiť, nábytok stratil svoj lesk, je ošumelý, sedačka vyzerá staro, potrebujete urobiť jediné – postarať sa o to, aby opäť žiaril. Často postačia špeciálne prípravky na nábytok alebo nové čalúnenie sedačky.

Oživte miestnosť zmenou rozmiestnenia nábytku
Oživte miestnosť zmenou rozmiestnenia nábytku

Stolík stojí roky presne v strede miestnosti? Zmeňte to, skúste ho dať bližšie k sedačke alebo o niečo viac bokom. Nie ste predsa dôchodca s nábehom na Alzheimera, aby bolo všetko dlhý čas také isté a nič sa nemeniace. Nebojte sa namáhavej práce presúvania nábytku z bodu A do bodu B. Po vykonanej práci budete mať dobrý pocit, že sa vaša izba nepodobá na ubytovacie zariadenie v domove pre dôchodcov, ale dýcha sviežosťou.

Aj malé zmeny, čo sa týka rozmiestnenia nábytku, môžu výrazne oživiť miestnosť. Prípadne skúste vymeniť miestnosti, ako napríklad obývaciu miestnosť za spálňu alebo detskú, či hosťovskú izbu za obývačku. Práve v nej trávime najviac času z celého dňa, preto by sme jej mali venovať najviac času s pomedzi zariadenia celej domácnosti.

Ak mate vo vašich miestnostiach chladno ohrievače od spoločnosti Eprofi.sk sa postarajú o nápravu.

Foto: ilustračné – zdroj Unsplash.com