Ako na obývačku, ktorú si zamilujete

Inšpirácie, Interiér, Rady a tipy, Stavba

Jedna dôležitá otázka hneď z úvodu. Viete, ako zladiť obývačku s inými miestnosťami? Musíme zohľadniť farebnosť stien, otvorenosť priestoru a osvetlenie. Reprezentatívnou miestnosťou celého domu alebo bytu je práve obývačka. Miesto, kam pozývame návštevy, aby si u nás posedeli a mali sme s nimi príjemný čas pri dobrom občerstvení.

Ako na obývačku, ktorú si zamilujete
Ako na obývačku, ktorú si zamilujete

Stavte na jednoduché čisté línie

Dizajn tejto dôležitej miestnosti nemožno zanedbať. Napovie mnohé o jej vlastníkovi a rodinných členoch. Preto je potrebné, aby sme pre prichádzajúcu návštevu vytvorili uvoľňujúcu zónu poskytujúcu oddych a načerpanie nových síl. Viete, ako sa dá jednoducho z obyčajných bielych stien a skromného zariadenia vyčarovať pôsobivý životný priestor pre každého, kto váš domov navštívi? V obývačke okrem toho trávite najviac času z celej domácnosti, myslite na to, že hlavne sa v nej máte cítiť dobre a príjemne.

Všetko je o niekoľkých jednoduchých pravidlách. Začína to farbami stien, najlepšie je voliť neutrálne farby. Správny výber nábytku je následne nie menej dôležitý, ako jeho správne rozmiestnenie. Nezabúdajte na vhodné doplnky, ktoré oživia celú miestnosť. Môže sa napríklad jednať o umelecké diela, zbierky alebo fotografie alebo rôzne suveníry z vašich ciest.

Jendoduchosťou môžeme pokračovať aj v samotnom zariaďovaní. Nábytok ktorý nekrčí, neurazí a pritom výborne poslúži môže byť tou správnou voľbou. Ak patríte medzi odvážnejších a hľadáte niečo netradičné, jednoduché a moderné zároveň, tu môžete pozrieť po nábytku z paliet, doplniť ich možno o policové regály alebo podobne odvážne zariadenie vašej obývačky. Pri zariaďovaní sa medze nekladú, dôležité je, aby ste sa v nej cítili čo najlepšie.

Foto: ilustračné